O Malaguti

O Malaguti

Ve 30. letech založil Antonio Malaguti ve městě San Lazzaro malou továrnu s 15 zaměstnanci na výrobu jízdních kol. Brzy se jeho jízdní kola proslavila, to především díky kvalitě zpracování, vývoji nových konstrukčních řešení a spousty avantgardních nápadů.Po druhé světové válce se firma soustředila na výrobu skútrů.

Od roku 1959 byla společnost Malaguti umístěna ve dvou závodech blízko italské Boloně. První, v San Lazzaro di Savena, kde je na 25.000 m2 rozmístěno vedení společnosti, management, administrativa, sklady a dílny pro vývoj nových modelů a druhá, v Castel San Pietro Terme, kde jsou 4 montážní linky, sklady a logistika a výrobna plastových dílů. Celková plocha obou závodů společnosti Malaguti byla více než 60.000 m2.

Od začátku roku 2010 se celé vedení společnosti přestěhovalo do Castel San Pietro Terme a v San Lazzaro di Savena tak již zůstal pouze sklad náhradních dílů. Stoprocentní vlastníkem společnosti je silná italská rodina Malaguti, kde se vedení společnosti dědí z otce na syna.

Společnost Malaguti byla vždy schopná pružně a rychle reagovat na změny a vývoje na trhu. Inovativní řešení a moderní konstrukce, které v kombinaci s moderní a efektivní společností, vytváří typickou italskou kreativitu. K dispozici je celá řada různých tříd skútrů, od 50 ccm až do 500 ccm, které splňují veškeré aktuální požadavky trhu. Značka Malaguti vždy byla a je zárukou nejvyšší kvality.